Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή Φάβα Παναγιώτη, τμήματος Γ4 που εκπροσώπησε το σχολείο μας με την ομάδα Καλαμάτα Storm 9 του Κέντρου Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Προγραμματισμού Καλαμάτας, συμμετέχοντας στον Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Πελοποννήσου που έγινε την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019 στα "Εκπαιδευτήρια Μπουγά" Ακοβίτικα Καλαμάτας.

Η ομάδα σύμφωνα με το πρωτόκολλο κύρωσης αποτελεσμάτων, κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία «Οι δρόμοι του κρασιού στη βόρεια Ελλάδα» και προκρίνεται για συμμετοχή στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO Hellas.

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 77ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017.

Από το σχολείο μας διακρίνεται ο μαθητής Μαλαπάνης Νικήτας,  Γ' Γυμνασίου και περνά στην επόμενη φάση του διαγωνισμού που είναι η 34η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» και θα γίνει το Σάββατο 4 Μαρτίου 2017.

Τα θερμά μας  συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες!