Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινά η διαδικασία για την λειτουργία σχολικών κέντρων Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2021-2022.

Η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία,Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά και παρέχεται δωρεάν για τους μαθητές δημόσιων Γυμνασίων.

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα.

Τα μαθήματα γίνονται μετά το πέρας των μαθημάτων του σχολείου (δηλαδή μετά τις 2.15 μ.μ.) σε σχολική μονάδα της περιοχής, η οποία θα οριστεί από τη ΔΔΕ Μεσσηνίας.

Όσοι γονείς/ κηδεμόνες ενδιαφέρονται τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν τα μαθήματα της Ενισχυτικής, παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση – δήλωση μαθημάτων που επισυνάπτεται και να την επιστρέψουν ηλεκτρονικά στο email του σχολείου μας, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι και την Τετάρτη 10Νοεμβρίου το πρωί στις 11.00 π. μ.

Σχετικό ΦΕΚ

Αίτηση- δήλωση