Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Καλαμάτας σας προσκαλεί την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 12:00 μ.μ., στην Αίθουσα Πολλαπλών Εκδηλώσεων του Σχολείου, σε διάλεξη που απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς, με θέμα: «Επικοινωνία γονέων εφήβων» και ομιλήτρια την κ. Βλαχοπουλιώτη Φωτεινή, Κοινωνική Ανθρωπολόγο και Επιστημονικά Υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκινητικής υγείας (ΚΕΠΕΠΨΥ) Μεσσηνίας.

Πριν από την έναρξη της διάλεξης, και από τις 10:00 π.μ., θα διεξαχθεί στον ίδιο χώρο η εκλογοαπολογιστική συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου. Στη συνέχεια, θα ακολουθήσει ψηφοφορία για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου. Η παρουσία όλων σας κρίνεται απαραίτητη, για να διασφαλιστεί μέσα από τη ενεργή συμμετοχή και τη συνεργασία σας η κατά το δυνατόν καλύτερη λειτουργία του σχολείου.